„Nosztalgia az Iskolamúzeumban”

2021-07-29

Meghívó

A Szabadtéri Néprajzi Múzeum – Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ (SZNM–MOKK) és a TMJV Tatabányai Múzeum rendezvénye.

„Nosztalgia az Iskolamúzeumban”

A Szabadtéri Néprajzi Múzeum – Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ (SZNM–MOKK) és a TMJV Tatabányai Múzeum tisztelettel meghívja Önt a Múzeumi és könyvtári fejlesztések mindenkinek (EFOP-3.3.3-VEKOP-16-2016-00001) projekt fenntartási időszakának keretében megrendezésre kerülő Nosztalgia az Iskolamúzeumban című rendezvényére.

Pedagógus kollégáink sok szállal kötődnek a TMJV Tatabányai Múzeum Bányászati és Ipari Skanzenjéhez, mely a legalkalmasabb kiállítóhely a helytörténet bemutatására minden korcsoport számára, beleértve a felnőtteket is. Emellett méltó helyszín arra is, hogy a Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ Múzeumi és könyvtári fejlesztések mindenkinek (EFOP–3.3.3.-VEKOP-16-2016-00001) projekt módszertani eredményeit interaktív módon tudjuk szemléltetni, bemutatni a pedagógusoknak. Bízunk benne, hogy a rendezvénynek köszönhetően sikerül felkelteni az éreklődést mind a MOKK képzései, mind pedig a Múzeumi a’ la carte iránt.

Időpont: 2021. augusztus 26.
Helyszín: TMJV Tatabányai Múzeum Bányászati és Ipari Skanzen (2800 Tatabánya, Vágóhíd u.)

Program:
10:00–10:20 Regisztráció
10:20–10:30 Köszöntőt mond Kovács Éva Zsuzsanna MOKK koordinátor, TMJV Tatabányai Múzeum
10:30–11:30 A Múzeumi és könyvtári fejlesztések mindenkinek projekt eredményeinek, valamint a MOKK aktuális képzéseinek ismertetése. A Múzeumi a’ la carte bemutatása – Pacsika Márton kutatási és módszertani szakértő, Szabadtéri Néprajzi Múzeum – Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ
11:30–12:30 „Az 1920–as évek” – nosztalgia óra felnőtteknek az Iskolamúzeumban: jó gyakorlatok bemutatása a múzeumpedagógia új módszereivel gyerekenek és felnőtteknek. A bemutató foglalkozást Kovács Éva Zsuzsanna drámapedagógus, MOKK koordinátor vezeti.
12:30–13:00 Kérdések, reflexiók