FELHÍVÁS | „Nekem Szülőhazám"

2021-03-24

Helytörténeti diákkonferencia

A Tatabányai Múzeum “NEKEM SZÜLŐHAZÁM” címmel helytörténeti diákkonferenciát szervez, ahol kutatásod eredményeit másokkal is megoszthatod.

„Nekem Szülőhazám" - Honismereti program a település történetének megismeréséhez a tatabányai diákok számára
TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2019-00601

HELYTÖRTÉNETI DIÁKKONFERENCIÁRA

Érdekel a HISTÓRIA tudománya? Szeretsz képzeletbeli időutazást tenni, régmúlt dolgokról ismereteket szerezni? Megtudni, mi lehet családod, lakóhelyed (házatok, utcád), régi épületek, intézmények, a városrész, a város vagy az egykor itt élt emberek története? Milyen gyökerei lehetnek egy-egy helyi szokásnak, mesterségnek?

Kutatásra hívunk hát, válaszd ki a helyi múlt egy szeletét, és igyekezz minél több dolgot kideríteni róla!

A témát Te választod, de a felkészülésben, kutatásban segítünk! A múzeum kiállításai, gyűjteményei és könyvtára is szeretettel várja a múlt ifjú kutatóit!

A konferencia előadásait külön kötetben jelentetjük meg, így nemcsak a konferencia hallgatósága, hanem Tatabánya város helytörténet iránt érdeklődő lakosai is megismerkedhetnek a tanulmányokkal, kedvet kaphatnak mások is a további kutatáshoz.
A konferencia résztvevőit ráadásképpen a Tatabányai Múzeum jutalomkirándulással fogja díjazni.

Jelentkezésedet 2021. április 20-ig várjuk. A konferencia tervezett időpontja: 2021. június 4.

A konferencia két szekcióban zajlik: általános iskola felső tagozat és középiskola.

Helyszíne: Tatabányai Múzeum, 2800 Tatabánya, Szent Borbála tér 1. (A Vértes Agorája épületében)

Információ kérhető: info@tbmuzeum.hu vagy juci.cseh@gmail.com

Figyelem! A konferencia időpontja a járványhelyzettől függően változhat!