Bányász detektívjáték | I. sz. akna

2021-01-28

Egy múltbéli üzenet nyomában

Kedves Öcsém... így kezdi sorait a távoli múltban az ismeretlen levélíró, melyet az Esterházy Ferencről elnevezett I. sz. lejtaknát ábrázoló képeslapra írt.

A levélben megbújik egy kulcsmondat, amelyből következtetni tudunk arra, hogy nagyjából mikor vetették papírra a sorokat.

Detektívjátékunk kérdése tehát a következő:
Melyik évben írhatták a képen látható üzenetet?

Figyelem! Az elrejtett információ alapján több helyes válasz is lehetséges.
Segítségképp ajánljuk az interneten elérhető forrásokat, melyek közül a skanzen Facebook-oldalán a januári, I. sz. aknáról szóló megosztásaink között is megemlítünk egyet.

A megoldásokat a tatabanyaimuzeum@gmail.com címre várjuk. Beküldési határidő: 2021. február 10.

A helyes megfejtők között 3 db múzeumi könyvcsomagot sorsolunk ki. A nyerteseket emailben értesítjük.

Jó nyomozást, jó szerencsét!

A személyes adatait bizalmasan kezeljük, és megteszünk minden olyan biztonsági, technikai és szervezési intézkedést, mely az adatok biztonságát garantálja. A játékban való részvétellel hozzájárul, hogy megadott személyes adatait (név, email cím) a sorsolás során felhasználhatjuk, valamint elfogadja az Adatvédelmi nyilatkozatunkban foglaltakat (https://tbmuzeum.hu/docs/privacy_policy.pdf).