„Metamorfózis - S a mi unokáink mit fognak látni?”

2020-08-26

Felhívás

Múzeumi szabadegyetem és kiállítás a környezetvédelem és az újrahasznosítás jegyében

„Metamorfózis - S a mi unokáink mit fognak látni?”
TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2019-00600

Tudta?
MOST ÉLJÜK ÁT A FAJOK 6. TÖMEGES KIPUSZTULÁSÁT!

Hogy évente nagyjából nyolcmillió tonna műanyaghulladék kerül a tengerbe, és élőlények millióit pusztítja el?
Hogy a rovarok riasztó ütemben fogyatkoznak, s eltűnésük globális katasztrófát okozhat?
Ha nem fékezzük meg a klímaváltozást, tönkretesszük a Földet?
Hogy Tatabányán a légszennyezettség az ipari szerkezetváltoztatás ellenére igen lesújtó képet mutat? S hogy mindez a gépjárműforgalomnak köszönhető?

Ha Önt is érdekli, szeretettel várjuk a Tatabányai Múzeumba a “METAMORFÓZIS – S A MI UNOKÁINK MIT FOGNAK LÁTNI” című szabadegyetemre és kiállításra!

Itt lesz a lehetőség, hogy feltegye kérdéseit az arra illetékeseknek. A múzeumi szabadegyetemen az alábbi témák közül választhat:

-    A víz jelentősége: az Által-ér helyzetváltozásai és élővilágának alakulása az évszázezredek alatt
-    Tatabánya természetvédelmi politikája: mit tettünk eddig, és hogyan tovább környezetünk védelméért
-    Hogyan készül – a virtuális valóság készítése, a technika bemutatása és a projekthez tartozó jövőkép felvázolásának technikai lehetőségei
-    A globális felmelegedés
-    A vízkészlet védelme, különös tekintettel a Gerecse vízkészletére
-    Mi történik a hulladékkal?
-    Újrafeldolgozó iparágak
-    Környezettudatos magatartás – amit én is megtehetek
-    Biodiverzitás-kutatás eredményei Tatabányán, és annak védelme
-    A tatabányai ipar szerkezetváltozása és az elért környezetvédelmi eredmények
-    Műanyag és textil – a környezetszennyezés dobogósai
-    A fák – hol tartunk a természeti környezet megvédésében?

Ha van még ötlete, azt is szívesen meghallgatjuk! Kérjük, javaslatait 2020. október 20-ig emailben külje el a Tatabányai Múzeum címére (tárgy: szabadegyetem; emailcím: juci.cseh@gmail.com), így van lehetőségünk az előadók felkérésére.

Amit mi fogunk nyújtani:

1.    „METAMORFÓZIS – S A MI UNOKÁINK MIT FOGNAK LÁTNI (MIBŐL LESZ A HULLADÉK ÉS MI LESZ A HULLADÉKBÓL” alcímmel) időszaki kiállítás rendezése, ahol különböző régészeti és történeti korszakokban mutatjuk be a hulladék eredetét és az adott közösség válaszát annak eltüntetésére, tárolására.

2.    “METAMORFÓZIS – S A MI UNOKÁINK MIT FOGNAK LÁTNI” Nyolc előadásból álló szabadegyetem az Önök által választott témákból! Ha van kedvenc előadója, az Ő nevét is megadhatja, ha többeket érdekel, igyekszünk megnyerni!

3.    Virtuális valóság segítségével az alternatív jövőkép megvalósítása (Hogy fog kinézni Tatabánya és környéke a 21. század végére, ha nem teszünk semmit a környezetvédelemért?)

Ez most tényleg csak rajtunk múlik!

Várjuk javaslataikat az őszi rendezvénysorozatunkra. Addig is jó pihenést, tartalmas nyarat.

Üdvözlettel,

a Szervezők

(Borítókép: Jordan_Singh / Pixabay)