A Tatabányai Múzeum sikeres európai uniós pályázatai

Hír kategória,

Rövid ismertető

Szakmai programok és eszközbeszerzések a Széchenyi 2020 program keretében

Az alábbiakban röviden ismertetjük azokat a projekteket, melyekkel intézményünk sikeresen pályázott a Széchenyi 2020 program keretében az európai uniós pályázatokon

Projekt címe és célja:
Eszközbeszerzés a „Nekem szülőhazám – honismereti program a település történetének megismeréséhez a tatabányai diákok számára” tervezett aktivitáshoz

A projekt célja, hogy erősítse a tatabányai fiatalok helyi kötődését a helytörténeti ismeretek elmélyítésének segítségével, és motiválja az ifjúságot Tatabánya múltjának megismerésére. A projekt így a helyi identitás kialakulását, valamint a városrészek közösségépítő folyamatainak megújítását, élénkítését és a helyi hagyományok erősítését segíti elő. A megszerzett ismeretek és az új motivációk megalapozzák és segíthetik az új közösségi építő, fejlesztő és kulturális folyamatok elindulását.

TOP-7.1.1-16-H-ERFA-2019-00327

488 945 Forint

Projekt címe és célja:
Eszköztámogatás a „Metamorfózis - S a mi unokáink mit fognak látni?” című projekt megvalósításához

A projekt célja, hogy felhívja a résztvevők figyelmét az egészséges életmódra, a környezettudatos magatartásra, a környezetvédelemre, a klímaváltozás előnyeire és veszélyeire, valamint az ezzel kapcsolatos lehetséges alternatívákra. A konferencia során a meghívott előadók segítenek felvázolni a lehetséges jövőképet és azokat az alternatívákat, melyek a környezettudatos szemléletváltásnak köszönhetően új utakat és magatartásformákat tárnak fel.

TOP-7.1.1-16-H-ERFA-2019-00328

601 000 Forint

Projekt címe és célja:
Eszköztámogatás a Museum Week - egy hét a Múzeumban különleges programokkal.

A projekt célja tradicionális értékeket közvetítve új kulturális értékek generálása, valamint a megőrző, feltáró feladatok, az oktatási funkció mellett egy nyitott és látogatóbarát múzeum létrehozása. A „Museum Week” című egyhetes programsorozat lehetőséget teremt a Tatabányai Múzeum gyűjteményeinek és állandó kiállításának új, innovatív formában történő bemutatására, és ezzel új látogatói csoportok megszólítására.

TOP-7.1.1-16-H-ERFA-2019-00329

1 071 598 Forint

Projekt címe és célja:
Eszköztámogatás a ,,Skanzen napi ribillió- bányajáték a Skanzenben" című program megvalósításához

A Tatabányai Múzeum egyedülálló kiállítóhelye, a Bányászati és Ipari Skanzen Tatabánya múltjának méltó megőrzésére, a hagyományok művelésére és szervezett átadására rejt kitűnő lehetőségeket. A projekt célja, hogy a vállalkozó kedvű látogatókat bevonja egy olyan múzeumi élménybe, melynek során a bányász múlt, a munka és a hétköznapok nehézségei vagy éppen örömei tárulnak fel úgy, hogy közben kidomborítja a közösségi kultúra értékeit. A szabadtéri kiállítóhely és skanzen már önmagában is lehetővé teszi a „bányász élet” és a korabeli mindennapok hangulatának megélését, amihez a program egy „játszva” megszerezhető, mélyebb ismeret- és tapasztalatgyűjtési lehetőséget teremt.

TOP-7.1.1-16-H-ERFA-2019-00330

946 205 Forint

"Museum Week" - egy hét a Múzeumban különleges programokkal

TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2019-00599

Projekt címe és célja:
"Metamorfózis - S a mi unokáink mit fognak látni?"

A projekt célja, hogy felhívja a résztvevők figyelmét az egészséges életmódra, a környezettudatos magatartásra, a környezetvédelemre, a klímaváltozás előnyeire és veszélyeire, valamint az ezzel kapcsolatos lehetséges alternatívákra. A tervezett kiállítás és múzeumpedagógiai programcsomag, valamint az előadássorozatra meghívott előadók segítenek felvázolni a lehetséges jövőképet és azokat az alternatívákat, melyek a környezettudatos szemléletváltásnak köszönhetően új utakat és magatartásformákat tárnak fel.

TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2019-00600

2 615 200 Forint

Projekt címe és célja:
"Nekem Szülőhazám" – Honismereti program a település történetének megismeréséhez a tatabányai diákok számára

A projekt célja, hogy erősítse a tatabányai fiatalok helyi kötődését a helytörténeti ismeretek elmélyítésének segítségével, és motiválja az ifjúságot a helyi múlt megismerésére. A projekt így a helyi identitás kialakulását, valamint a városrészek közösségépítő folyamatainak megújítását, élénkítését és a helyi hagyományok erősítését segíti elő. A megszerzett ismeretek és az új motivációk megalapozzák és segíthetik az új közösségi építő, fejlesztő és kulturális folyamatok elindulását.

TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2019-00601

Projekt címe és célja:
"Skanzen napi ribillió - bányajáték a Skanzenben"

A Tatabányai Múzeum egyedülálló kiállítóhelye, a Bányászati és Ipari Skanzen Tatabánya múltjának méltó megőrzésére, a hagyományok művelésére és szervezett átadására rejt kitűnő lehetőségeket. A projekt célja, hogy a vállalkozó kedvű látogatókat bevonja egy olyan múzeumi élménybe, melynek során a bányász múlt, a munka és a hétköznapok nehézségei vagy éppen örömei tárulnak fel úgy, hogy közben kidomborítja a közösségi kultúra értékeit. A szabadtéri kiállítóhely és skanzen már önmagában is lehetővé teszi a „bányász élet” és a korabeli mindennapok hangulatának megélését, amihez a program egy „játszva” megszerezhető mélyebb ismeret- és tapasztalatgyűjtési lehetőséget teremt korosztályi bontásban, vagy éppen korosztályok együttműködése által.

TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2019-00602