Tájékoztató a nyitásról

2021-05-11

Hír kategória,

Rövid ismertető

Hosszú szünet után ismét látogatható lesz a múzeum

Múzeumunk kiállítóhelyei megnyitják kapuikat a 2021-es esztendőre.

Tájékoztatjuk a tisztelt érdeklődőket, hogy 2021. május 5-én, 10 órától a skanzen (Tatabánya, Vágóhíd u.) ismét látogatható. Múzeumunk központi kiállítóhelyét (Tatabánya, Szent Borbála tér 1.) a Múzeumi világnap alkalmából május 18-án (kedden) nyitjuk meg. Ezen a napon a belépés ingyenes!

A Kormány 194/2021. (IV. 26.) Korm. rendelete alapján múzeumunk kiállításai a következő biztonsági intézkedések betartásával tekinthetők meg:

– a koronavírus ellen védett személyek és a felügyeletük alatt lévő kiskorúak számára több, eddig bezárt helyszín válik látogathatóvá;
– a megnyíló helyszíneken a koronavírus ellen védett személyek és a felügyeletük alatt lévő kiskorúak maszk viselésére nem kötelesek;
– a koronavírus elleni védettség igazolása a védettségi igazolvány bemutatásával történik, a védettség tényének ellenőrzése pedig a helyiség üzemeltetőjének, a szolgáltatás nyújtójának a feladata.

A részletes jogszabály az alábbi linken érhető el: https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/0012eabbdd41b625420afff9c09cd0672e477457/megtekintes

Köszönjük a megértést!

Vigyázzunk egymásra!